А) 3 х+5 х+96=1568;

б) 357z-149z-1843=11469;

в) 2 у+7 у+78=1581

+4
Ответы (1)
  1. 26 мая, 04:14
    0
    А) 3 х+5 х+96=1568

    8 х+96=1568

    8 х=1568-96

    8 х=1472

    х=1472:8

    х=184

    б) 357z-149z-1843=11469

    208z-1843=11469

    208z=11469+1843

    208z=13212

    z=13312:208

    z=64

    в) 2y+7y+78=1581

    9 у+78=1581

    9 у=1581-78

    9 у=1503

    у=1503:9

    у=167