18 х-3 (3 х-5 у) если 3 х+5 у=-9

+3
Ответы (1)
  1. 4 января, 09:12
    0
    18 х-3 (3 х-5 у) = 18 х-9 х+15 у=9 х+15 у=3 (3 х+5 у) = 3 * (-9) = - 27