Упростите выражение

-3 (x-5y) + 5 (x+3y)

+1
Ответы (2)
  1. 16 августа, 15:11
    0
    =-3 х+15 у+5 х+15 у=2 х+30 у
  2. 16 августа, 15:25
    0
    -3 (x-5y) + 5 (x+3y) = - 3x+15y+5x+15y = 2x+30y