Решите уравнение: 3,8 * (х+1,3) = 9,5

+4
Ответы (1)
  1. 22 марта, 19:10
    0
    3,8 (х + 1,3) = 9,5; 3,8 х + 4,94 = 9,5; 3,8 х = 9,5 - 4,94; 3,8 х = 4,56; х = 4,56/3,8; х = 1,2 (сори если не очень понятно)