Разложите на множители многочлен: 8c^3 - 2c^2 + 4c - 1

+1
Ответы (2)
  1. 6 января, 05:44
    0
    1) 8 с^3-2c^2+4c-1=8 с^3+4 с-2c^2-1=4 с (2c^2+1) - (2c^2+1) = (4c-1) (2c^2+1)
  2. 6 января, 05:45
    0
    8 с³-2 с²+4 с-1 = (8 с³-2 с²) + (4 с-1) = 2 с² * (4 с-1) + (4 с-1) = (4 с-1) * (2 с²+1)