10,5+1,8; 67,2:12-3,25; 46,2:132*1,6; (16,2,3+21,5) : 14; (42,3+34,2) : 9+3,5; (47,52-7,2) : 6-0,81

+5
Ответы (1)
  1. 20 октября, 02:05
    0
    10,5+1,8=12,3

    67,2:12-3,25=5,6-3,25=2,35

    46,2:132•1,6=0,35•1,6=0,56

    (16,2•3+21,5) : 14 = (48,6+21,5) : 14=70,1:14=5,007

    (42,3+34,2) : 9+3,5=76,5:9+3,5=8,5+3,5=12

    (47,52-7,2) : 6-0,81=40,32:6-0,81=6,72-0,81=5,91