4 х^2-9=. Х^3-8 х^2+16 х=. Разложите многочлен на множители

+2
Ответы (1)
  1. 20 октября, 02:42
    0
    4x^2-9 = (2x) ^2-3^2 = (2x-3) (2x+3) ; x^3-8x^2-16x=x (x^2-8x+16) = x (x-4) ^2.