3) 5 х+8 х-3 х, если х=17; 4) 16 у-у+5 у, если у=23

+2
Ответы (2)
  1. 5 октября, 23:18
    0
    5 Х+8 Х-3 Х=5*17 + 8*17 - 3*17 = 85 + 136 - 51 = 170

    16 у-у+5 у=16*23 - 23 + 5*23 = 368 - 23 + 115 = 460
  2. 6 октября, 01:04
    0
    3) 5x+8x-3x=10x, при x=17 10x=10*17=170

    4) 16y-y+5y=20y, при y=23 20y=20*23=460