а) 4/11 + а, если а=1/11,3/11,5/11 б) b-1/10, если b=7/10,5/10,3/10 в) 3/14+6/14 + c, еслиc=1/14,2/14 г) 12/17-3/17 - d, если d=4/17,5/17

+4
Ответы (1)
  1. 11 сентября, 08:31
    0
    3/7*5/11=3*5 / 7/11=35/55=7/11

    6/25*5/18=6*5 / 25*18=30/450=1/15

    2 1/10*1 1/14=2*10+1/10 * 1*14+1/14=21/10 * 15/14=21*15 / 10*14=315/140=9/4=2 целых 1/4

    3 3/5*1 1/9=18/5 * 10/9=18*5 / 5*9=90/45=2/1=2

    1 3/7*14=10/7 * 14/1=10*14 / 7*1=140/7=20/1=20