Вычисли << 8000:4:20-1 * (20*7-50) + 0: (705-5)

+2
Ответы (1)
  1. 6 июля, 23:01
    0
    8 000 : 4 : 20 - 1 * (20*7 - 50) + 0: (705 - 5) = 10

    1) 20 * 7 = 140

    2) 140 - 50 = 90

    3) 705-5 = 700

    4) 8 000 : 4 = 2 000

    5) 2 000 : 20 = 100

    6) 1 * 90 = 90

    7) 0 : 700 = 0

    7) 100 - 90 = 10

    8) 10 + 0 = 10