Разложите на множители многочлен:

а) х^3-5x^3+3x

б) 2x^8+4x^7+6x^2

+1
Ответы (1)
  1. 23 июля, 12:01
    0
    Х^3-5 х^3+3 х=х (х^2-5 х^2+3)

    2 х^8+4 х^7+6 х^2=2 х^2 (х^6+2 х^5+3)