Решите уравнение:

-4,92 у - (0,08 у+5,12) = - 0.88-у

+2
Ответы (2)
  1. 21 апреля, 10:06
    0
    Раскрываем скобки

    -4,92 у - 0,08 у - 5,12 = - 0,88 - у

    -5 у + у = 5,12 - 0,88

    4 у = - 4,24

    у = - 1,06
  2. 21 апреля, 12:29
    0
    -4,92 у - (0,08 у+5,12) = - 0.88-у; - 4,92 у-0,08 у-5,12=-0,88-у; - 4,92 у-0.08 у+у=-0,88+5,12; - 4 у=4,24; У=4,24: (-4) ; У=-1,06