Вычисли 2 2/5 - (1/4+7/10), 3 - (1/6+2/3)

+3
Ответы (1)
  1. 9 июня, 02:20
    0
    3 - (1/6+2/3) = 3 - 1+4/6 = 3 - 5/6 = 18-5/6 = 13/6 = 2 1/6

    2 2/5 - (1/4 + 7/10) = 12/5 - 5+14/20 = 12/5 - 19/20 = 48-19/20 = 29/20 = 1,45