Помогите решить уравнение 15 у-8 у=714; 4 х+5 х+х=1200; 9 у+у=500; 3 х+7 х+18=178; 7 к+6 к-13=130; 6 у-2 у+25=65

+3
Ответы (1)
  1. 1 марта, 16:31
    0
    15 у-8 у = 714

    7 у = 714

    у = 714:7

    у = 102

    4 х+5 х+х = 1200

    10 х = 1200

    х = 1200:10

    х = 120

    9 у+у = 500

    10 у = 500

    у = 500:10

    у = 50

    3 х+7 х+18 = 178

    10 х+18 = 178

    10 х = 178-18

    10 х = 160

    х = 160:10

    х = 16

    7 к+6 к-13 = 130

    13 к-13 = 130

    13 к = 130+13

    13 к = 143

    к = 143:13

    к = 11

    6 у-2 у+25 = 65

    4 у+25 = 65

    4 у = 65-25

    4 у = 40

    у = 40:4

    у = 10