Решите Уравнение:

0,88 - (5,12 + 0,88 у) = 4,92 у - у

+4
Ответы (1)
  1. 2 апреля, 17:57
    0
    0,88 - (5,12 + 0,88 у) = 4,92 у - у

    0,88 - 5,12 - 0,88y - 4,92y + y = 0

    -4,92y + y - 0,88y = 5,12 - 0,88

    -4.8y=4.24

    y=-424/480

    y=-53/60