Помогите решить задачу по действиям: У Вити и Мити вместе есть 288 марок причем у Вити на 12 больше марокчем у Мити сколько марок у каждого мальчика

+5
Ответы (2)
  1. 8 апреля, 10:05
    0
    1) 288+12=300 (марок) - было бы у мальчиков, если бы марок у них было бы поровну.

    2) 300:2=150 (марок) - у Вити.

    3) 150-12=138 (марок) - у Мити
  2. 8 апреля, 11:01
    0
    Всего марок 288

    У Мити х

    У Вити х+12

    Состовляем уравнение:

    х+х+12 = 288

    2 х+12 = 288

    2 х = 288-12

    2 х = 276

    х = 276:2

    х = 138 - у Мити

    138+12=150 - у Вити

    Ответ: 138 марок у Мити и 150 марок и Вити.