S + KaOH = Ka2S + Ka2SO3 + H2O ОВР

+5
Ответы (1)
  1. 17 апреля, 07:44
    0
    S (0) + 2e=S (2-) |*2

    S (0) - 4e=S (4+)

    3s + 6KOH=2K2S + K2SO3 + 3H2O