BaO + H2O = Ba (OH) 2 вычислите молярную массу Ba (OH) 2

+3
Ответы (2)
  1. 30 декабря, 06:32
    0
    Mr (Ba (OH) 2) = 137 + (1+16) * 2=171 г/моль
  2. 30 декабря, 08:22
    0
    Mr=137+2*16+2*1=171 г/моль