Дано: F=8 см

d=12 см

H=3 см

f=?

h=?

+3
Ответы (1)
  1. 6 апреля, 11:25
    0
    1/d + 1/f = 1/F

    1/f = 1 / F - 1/d = 1/0,08 - 1 / 0,12=12,5 - 8,33=4,17

    f = 1 / 4,17=0,24 м

    H / h = f / d

    0,03 / h = 0,24 / 0,12

    0,03 / h = 2

    h = 0,015 м