1) Дано:

m=1 кг.

V=10 м/с.

mV-?

2) Дано:

m=0,4 кг.

V=20 м/с.

h=15 м.

Ep-? Ex-?

3) Дано:

h1=10 см.

х1=2 см.

Х2=5 см.

h2-?

+1
Ответы (1)
  1. 24 января, 04:09
    0
    1) mv=1*10=10.

    2) Ep=mgh=0,4*9,8*15=58,8 Дж

    Ek=mv (квадрате) / 2=0,4*400/2=80 Дж