Решите уравнение 3 х^2-6 х+3=0

+1
Ответы (2)
  1. 30 июня, 12:24
    0
    3 х² - 6 х + 3 = 0 | / 3

    х² - 2 х + 1 = 0

    По теореме Виета:

    х1 + х2 = 2

    х1 * х2 = 1

    х1 = 1 и х2 = 1
  2. 30 июня, 14:59
    0
    3x ² - 6x+3=0

    D = 36 - 4*3*3 = 36 - 36 = 0

    x ₁,₂ = - b/2a

    х₁,₂ = 6/6 = 1

    Ответ: 1.