Решите уравнение:

а) 7 у-4 - 8-2 у=3 у+3

9 6 4

+3
Ответы (1)
  1. 2 декабря, 22:13
    0
    7y-4-8-2y=3y+3

    5y-3y=3+4+8

    2y=15

    y=7,5