Решите уравнение:

√2 х+4=√х+2

+5
Ответы (1)
  1. 9 сентября, 09:21
    0
    Решение

    √2 х+4=√х+2

    ОДЗ: 2x + 4 ≥ 0; 2x ≥ - 4; x ≥ - 2

    x + 2 ≥ 0; x ≥ - 2

    x ∈ [2; + ∞)

    (√2 х+4) ² = (√х+2) ²

    2x + 4 = x + 2

    2x - x = 2 - 4

    x = - 2; x ∈ [2; + ∞)

    Ответ: х = - 2