Уравнения

а) 2 х-5=27

б) - 3+4 у=-5

в) 2 х-1=4 х=3

г) 1/3y+2=-1/6 у+5

д) 2 х - (5 х-6) = 7 + (х-1)

е) 3 х-1=2 х - (4-х)

ж) 2 (х-3) = - 3 (х+2)

з) 2 (х-5) - 7 (х+2) = 1

+4
Ответы (1)
  1. 12 мая, 17:24
    0
    а) 2 х-5=27

    2 х=32

    х=16

    б) - 3+4 у=-5

    4 у=-2

    у=-0,5

    г) 2+12 у+1-30 у=0

    -18 у=-3

    у=3/18

    д) 2 х-5 х+6-7-х+1=0

    -4 х=0

    х=0

    ж) 2 х-6+3 х+6=0

    5 х=0

    х=0

    з) 2 х-10-7 х-14-1=0

    -5 х=25

    х=-5