Решите уравнение

-5 у^2+8 у+8=8 у+3

+2
Ответы (1)
  1. 23 февраля, 19:14
    0
    -5 у^2+8 у+8=8 у+3

    -5 у^2+5=0

    -5 у^2=-5

    у^2=1

    у1=1

    у2 = - 1