Решите уравнение: з) 3x^2-x+2=0 ж) 7x^2-4=0 е) 2-3x=5x^2

+3
Ответы (2)
  1. 24 января, 01:14
    0
    З) 3 х*2-х+2=0

    6 х-х+2=0

    5 х=-2

    х=-0,4

    ж) 7 х*2-4=0

    14 х-4=0

    Х=2/7

    Е) 2-3 х=5 х*2

    10 х+3 х=2

    13 х=2

    Х=2/13
  2. 24 января, 01:44
    0
    З) 3x^2-x+2=0

    D=b ²-4ac = (-1) ²-4*3*2=-23

    ж) 7x^2-4=0

    7x²=4

    x²=4:7

    x²=4/7

    е) 2-3x=5x^2

    2-3x-5 ²=0

    -5x ²-3x+2=0

    D=b ²-4ac=3²-4*5 (-2) = 49

    x ₁.₂=-b+-√D/2a

    x1=-3-7/2*5=-1 x ₂=-3+7/2*5=2/5

    x=1 - x=2/5