решите уравнение:

(2y-1) (2y+1) - y (4y+3) + 5y=0

+5
Ответы (2)
  1. 5 сентября, 09:41
    0
    4 у^2+2y-2y-1-4y^2-3y+5y=0

    -1-3y+5y=0

    -1+2y=0

    2y=1

    y=1/2
  2. 5 сентября, 12:02
    0
    (2 у-) (2 у+1) - у (4 у+3) + 5 у=0

    4 у квадрат + 2 у-2 у-1-4 у квадрат - 3 у+5 у=0

    2 у=1+3

    2 у=4

    у=1/2