Решите уравнение: (4,5y+9) - (6,2-3,1y) = 7,2y=2,8 0,6m-1,4 = (3,5m+1,7) - (2,7m-3,4) (5,3a-0,8) - (1,6-4,7a) = 2a - (a-0,3)

+1
Ответы (1)
  1. 4 декабря, 09:41
    0
    1.

    4,5 у+9-6,2+3,1 у=7,2 у-2,8

    7,6 у+2,8=7,2 у-2,8

    7,6 у-7,6 у=0

    0.4 у=0

    у=0

    2.

    0,6m-1,4=3,5m+1,7-2,7m+3,4

    0,6m-3,5m+2,7m = 1,7+3,4+1,4

    -0,2m = 6,5

    m = 32,5

    3.

    5,3a-0,8-1,6+4,7a=2a-a+0,3

    5,3a-0,8-1,6-4,7 а=a+0,3

    10 а-2,4=а+0,3

    9 а=-2,7

    а=-0,3