Sin 4 п/3 + cos 11 п/6 =

+1
Ответы (1)
  1. 28 мая, 12:25
    0
    Sin (4n/3) + cos (11n/6) = - sin (n/3) + cos (n/6) = - кор (3) / 2 + кор (3) / 2 = 0.