Решите уравнения! 1) 4 х+5 (3-2 х) = 5-11 х; 2) 14 (2 у-3) - 5 (у+4) = 2 (3 у+5) + 5 у

+5
Ответы (1)
  1. 19 сентября, 03:26
    0
    1) 4 х+5 (3-2 х) = 5-11 х

    4 х+15-10 х=5-11 х

    4 х-10 х+11 х=5-15

    5 х=-10

    Х=-2

    2) 14 (2 у-3) - 5 (у+4) = 2 (3 у+5) + 5 у

    28 у-42-5 у-20=6 у+10+5 у

    28 у-5 у-6 у-5 у=10+42+20

    12 у=72

    У=6