решите систему:

x^2+2y=6

y=x-1

8 класс

+4
Ответы (1)
  1. 13 июня, 09:41
    0
    Х^2+2 у=6

    У=х-1

    Х^2+2 х-2=6

    Х^+2 х-8=0

    По т виета х1=-4 х2=2

    У1=-5

    у2=1