Упростить: Sin (3n/2+t) cos (2n-t)

+4
Ответы (2)
  1. 30 мая, 05:43
    0
    Sin (3n/2+t) + cos (2n-t) = - cost+cost=0

    Sin (3n/2+t) * cos (2n-t) = - cost*cost=-cos^2t
  2. 30 мая, 07:49
    0
    sin (3n/2 + t) cos (2n-t) = cost x cost = 2cost