Решите уравнение:

4 (3 у+1) ² - 27 = (4 у + 9) (4 у-9) + 2 (5 у+2) (2 у-7) =

+2
Ответы (1)
  1. 21 декабря, 22:58
    -2
    4 (9y² + 6y + 1) = 16y²-81 + 2 (10y² - 31y - 14)

    36y² + 24y+4=16y² - 81 + 20y² - 62y - 28

    36y²+24y+4 = 36y²-62y - 109

    36y² + 24y - 36y² + 62y = - 109 - 4

    86y = - 113

    y = - 113/86

    y = - 1 27/86