Решите уравнение 10x2 - 17x + 34 = 7x2 - 26x + 28

+5
Ответы (2)
  1. 4 апреля, 07:16
    0
    10 х2-17 х+34-7 х2+26 х-28

    3 х2+9 х+6=0

    Д=81-4*3*6=9

    х1=-9-3/6=-2

    х2=-9+3/6=-1
  2. 4 апреля, 07:17
    0
    10x2-17x+34=7x2-26x+28

    10x2-17x+34-7x2+26x-28=0

    3x2+9x+6=0 | : 3

    x2+3x+2=0

    За Т. Виета

    x1 x x2 = 2

    x1 + x2 = - 3

    x1 = - 2

    x2 = - 1