Решите систему

3x+7y=1

(x-3y) (3x+7y) = 11

+4
Ответы (1)
  1. 25 мая, 19:39
    0
    Система 3 х+7 у=1

    х-3 у=11

    система 3 х+7 у=1

    -3 х+9 у=-33

    7 у+9 у=1-33

    16 у=-32

    у=-2

    х-3 * (-2) = 11

    х+6=11

    х=5

    ответ (5; -2)