Решите систему:

{2x+5y=4

{x-3y=13

+4
Ответы (1)
  1. 18 февраля, 03:07
    0
    Х=13+3 у 2 (13+3 у) + 5 у=4 26+6 у+5 у=4 11 у=-22 у=-2 х=13-6. х = 7