Решите уравнение

1) 3 х-1=2 (х-2) ; 2) 3 (х+5) = 7-5 х; 3) 19 (у-9) = 3 (у+7) ; 4) 4 (х-9) = 3 (х-8) ; 5) 3 (2 х-9) = 5 (х-4) ; 6) 7 (3-2 х) = 15 (1-х)

+2
Ответы (1)
  1. 15 октября, 01:26
    0
    1) 3 х-1=2 х-4 2) 3 х+15=7-5 х 3) 19 у-171=3 у+21 4) 4 х-36=3 х-24

    3 х-2 х=1-4 3 х+5 х=7-15 19 у-3 у=21+171 4 х-3 х=36-24

    х=-3 8 х=-8 16 у=192 х=12

    х=-1 у=12