Lg (10x) * lg (0,1x) = lgx^3-3

+2
Ответы (1)
  1. 12 сентября, 02:28
    0
    10 и 1/1000. lg10x*lg (0.2x) = lg^3x-3

    lg10-lg^2x-3lgx+3=0

    d=25