Выполните сложение:-3/5 + (-1/5) ; - 2/3 + (-3/5) ; - 4/5 + (-5/6) ; - 3 1/7 + (-13/14) ; - 1 2/5 + (-2,8) ; - 1 1/3 + (-2,25).

+3
Ответы (1)
  1. 29 февраля, 01:04
    0
    -3/5 + (-1/5) = - 4/5

    -2/3 + (-3/5) = - 19/15 = - 1 4/15

    -4/5 + (-5/6) = - 49/30 = - 1 19/30

    -3 1/7 + (-13/14) = - 3 15/14 = - 4 1/14

    -1 2/5 + (-2,8) = - 1,4 + (-2,8) = - 4,2

    -1 1/3 + (-2,25) = - 1 1/3 + (-2 1/4) = 3 7/12