9 у + 2 (6 у + 5) при у=7

+4
Ответы (2)
  1. 30 мая, 07:44
    0
    9 у + 2 (6 у + 5) = 9y+12y+10=21y+10=21*7+10=147+10=157
  2. 30 мая, 08:28
    0
    9y+2 (6y+5) при y=7; то 9*7+2 * (6*7+5) = 157