Упростите выражение:

12*а*5*2

9 х+7 х+3 х

8 (х+6) - 28

+2
Ответы (1)
  1. 28 октября, 16:31
    0
    1) 5*2*12*а = 10*12*а = 120 а

    2) 7 х+3 х+9 х=10 х+9 х=19 х

    3) 8 (х+6) - 28 = 8 х + 48 - 28 = 48 - 28 + 8 х = 20 + 8 х = 28 х