Упростите выражение:

а) 0,2 (2,1x-2,3y) - 0,4 (3,1y+1,9x)

Решите уровнение:

а) 2,6 х = - 3,52 б) - 0,18 у = 1,17

+3
Ответы (1)
  1. 11 ноября, 16:49
    0
    А) 0,42 х-0,46 у-1,24 у-0,76 х=-0,34 х-1,7 у

    Уравнения:

    а) х=-3,52/2,6

    х=-88/65

    б) у=1,17/-0,18

    у=-6,5