Упростите:

(-0,7 х+0,6 у) 5-3 (0,4 у-1,5 х) =

2/9 (1,8-1 1/а) - 1 1/6 (1,2-2/7 а) =

+1
Ответы (1)
  1. 6 мая, 11:05
    0
    (-0,7 х+0,6 у) 5-3 (0,4 у-1,5 х) = - 3,5 х+3 у-1,2 у+4,5 у=7,5 у-4,7 х

    2/9·18/10-2/9·3/2 а-7/6·12/10+7/6·2/7 а=2/5-1/3 а-7/5+1/3 а=-2/5=-0,4