Самолет пролетел за 3 часа 1800 км. За первый час - 3/8 всего расстояния, за второй час-1/3. Сколько км пролетел самолет за третий час?

+2
Ответы (1)
  1. 25 мая, 07:26
    0
    1) 1800 : 8 * 3 = 675 км (за первый час)

    2) 1800 : 3 * 1 = 600 км (за второй час)

    3) 1800 - 675 - 600 = 525 км (за третий час)

    Ответ: 525 км самолёт пролетел за третий час.