Вычисли удобным способом 4*2*5*9 7*2*2*5*5*3*2*5 4*97*25*5*2*5*2 все

+1
Ответы (1)
  1. 5 июня, 22:42
    0
    4*2*5*9=360

    7*2*2*5*5*3*2*5=21000

    4*97*25*5*2*5*2=970000