Решите уравнение:

а) 8 х-7 х+10=12

б) 13 у+15 у - 24 = 60

в) 3z - 2z + 15 = 32

+3
Ответы (1)
  1. 2 сентября, 20:02
    0
    A)

    x+10=12

    x=12-10

    x=2

    б)

    28y=60+24

    28y=84

    y=84/28

    y=3

    в)

    z=32-15

    z=17