4x-2 (8x-5y) + 3 (2y+x-3)

Если:x = - 1/9; y = 1/8

+1
Ответы (2)
  1. 18 мая, 17:48
    0
    4 х-16 х+10 у+6 у+3 х-9=16 у-9 х-9

    2+1-9=-6
  2. 18 мая, 18:53
    0
    4 х-16 х+10 у+6 у+3 х-9=-9 х+16 у-9=-9*-1/9+16*1/8-9=1+2-9=-6