1) (2 а-3) + (4 а-2)

2) 4 (1,25 х - 0,9 у) - 3 х+4,6 у

3) (7 а-3) - (-8-2 а)

4) - 2 (0,5 х-1,4 у) + 2 х+3,2 у

Упростите

+1
Ответы (1)
  1. 21 ноября, 07:01
    0
    1. (2 а-3) + (4 а-2) = 2 а-3+4 а-2=6 а-5

    2.4 (1,25 х-0,9 у) - 3 х+4,6 у=2 х-3,6 у-3 х+4,6 у=-х+1

    3. (7 а-3) - (-8-2 а) = 7 а-3+8+2 а=9 а+5

    4.-2 (0,5 х-1,4 у) + 2 х+3,2 у=-1 х+2,8 у+2 х+3,2 у=х+6 у