Вычислите

1) 9^ ⁵/₃ : 9^ ²/₃ + (4²) ^ ³/₄ : 4^ - ¹/₂ =

2) 27^ ²/₃ + (∛ 1 ²/₃) ⁰ - (3/5) ^ 4,2 * (1 ²/₃) ^ 4,2=

+3
Ответы (1)
  1. 28 мая, 16:31
    0
    = 9 + 4^3/2: 4^ (-1/2) = 9+4²=9+16=25. = 3³^2/3+1 - (3/5) ^4,2· (3/5) ^ (-4,2) = 3²+1 - (3/5) ^0=9+1-1=9.