Решите уравнения

а) 9*а-а+14=94

в) 30*y+2*y

+4
Ответы (2)
  1. 27 октября, 15:45
    0
    8 а + 14=94 94-14=8 а 80=8 а 80:8=а а=10
  2. 27 октября, 17:54
    0
    а) 9 а-а+14=94

    8 а+14=94

    8 а=94-14

    а=10

    в) 30 у+2 у

    (30+2) у=32 у